Jazzové žánry

Mainstream Jazz

Tento termín zahrnuje velmi široké spektrum jazzových stylů, ale v podstatě se jedná o jakýsi „jazzový pop“. Jde o soudobý styl kde hráči vycházejí z principů, které byly položeny zejména v éře swingu, be bopu a tradičního jazzu, avšak nesnaží se nijak kopírovat dobový projev zakladatelů těchto žánrů. Tento styl není svázán žádným konkrétním nástrojovým obsazením kapely.
 
 
Jazz trio

Jazz trio

10 000 Kč bez DPH

Komorní instrumentální skupina vhodná pro dokreslení atmosféry při nejrůznějších příležitostech. Hodí se zejména na akcích kde hudba nemá rušit osobní jednání klientů a pomáhá navodit přátelskou atmosféru. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se i do malých prostor.
 
Jazz kvartet

Jazz kvartet

12 000 Kč bez DPH

Komorní instrumentální skupina vhodná pro dokreslení atmosféry při nejrůznějších příležitostech. Hodí se zejména na akcích, kde hudba nemá rušit osobní jednání klientů a pomáhá navodit přátelskou atmosféru. Toto seskupení umožňuje více variant nástrojového obsazení, zvuk kapely je pestřejší než u tria, v případě obsazení kompletní rytmiky může hrát i k tanci. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se i do malých prostor.
 
Jazz trio + zpěv

Jazz trio + zpěv

15 000 Kč bez DPH

Komorní skupina vhodná pro dokreslení atmosféry při nejrůznějších příležitostech. Oproti instrumentálním seskupením dokáže lépe upoutat pozornost posluchačů, dává akci větší lesk. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se i do malých prostor.
 
Jazz kvintet

Jazz kvintet

14 000 Kč bez DPH

Kapela se širokým uplatněním na akcích všeho druhu. Díky kompletní rytmice dokáže skupina lépe upoutat pozornost posluchačů, je vhodná i k tanci. Dokáže však hrát i velmi tiše a nerušit osobní jednání klientů. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se spíše do větších prostor.
 
Jazz kvartet + zpěv

Jazz kvartet + zpěv

17 000 Kč bez DPH

Kapela se širokým uplatněním na akcích všeho druhu.
Oproti instrumentálním seskupením dokáže lépe upoutat pozornost posluchačů, dává akci větší lesk.
Toto seskupení umožňuje více variant nástrojového obsazení, v případě obsazení kompletní rytmiky může hrát i k tanci. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se i do malých prostor.
 
Jazz kvintet + zpěv

Jazz kvintet + zpěv

20 000 Kč bez DPH

Kapela se širokým uplatněním na akcích všeho druhu. Oproti instrumentálním seskupením dokáže lépe upoutat pozornost posluchačů, dává akci větší lesk. Toto seskupení nabízí bohatý zvuk. Díky dechové sekci a kompletní rytmice je program pestrý, může hrát i hudbu k tanci. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se spíše do větších prostor.
 

 
 

Dixieland

Tento hudební styl vychází z tradičního jazzu počátku 20.století. Charakteristickým znakem je souzvuk nejméně dvou dechových nástrojů, konkrétně trumpety a klarinetu. Ideální nástrojové složení dixielandové kapely je trumpeta, klarinet, pozoun, kontrabas či tuba, banjo, piano a bicí. Tedy 7 hráčů. Minimální možné obsazení pro zachování stylového zvuku je kvartet ve složení trumpeta, klarinet, banjo a kontrabas. Nejznámějším představitelem tohoto stylu je Louis Armstrong.
 
 
Dixieland kvartet

Dixieland kvartet

12 000 Kč bez DPH

Nejmenší obsazení skupiny nutné pro zachování stylového zvuku. Projev kapely je veselý a přímočarý, hodí se zejména na různé oslavy. Dokáže upoutat pozornost posluchačů, ale může hrát i velmi tiše a nerušit osobní jednání klientů. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se do malých i větších prostor, případně i na open air akce pouličního či pouťového charakteru.
 
Dixieland band

Dixieland band

20 000 Kč bez DPH

Kapela se strhujícím přímočarým projevem, která dokáže přilákat publikum a upoutat pozornost posluchačů. Je vhodná zejména na různé oslavy. Skupina není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se spíše do větších prostor, případně i na open air akce pouličního či pouťového charakteru.
 

 
 

Swing

Swingová hudba zažívala svůj zlatý věk v období před 2.světovou válkou. Vrcholem tohoto žánru byly big bandy Counta Basieho, Bennyho Goodmanna, Harryho Jamese, Glenna Millera a dalších. To však neznamená, že by swing nemohla hrát i menší kapela. Tato hudba byla před nástupem rock `n rollu tak populární, že se hrála doslova na každém rohu v jakémkoliv myslitelném nástrojovém obsazení. V poválečném období navíc došlo z existenčních důvodů k rozpuštění většiny slavných bigbandů a jejich hráči se rozptýlili do řady menších kapel, které výraznou měrou ovlivnili další vývoj jazzové hudby. Velmi často používanými nástroji byli trumpeta, saxofon a kytara.
 
 
Swing komorní

Swing komorní

12 000 Kč bez DPH

Komorní instrumentální skupina vhodná pro dokreslení atmosféry při nejrůznějších příležitostech. Hodí se zejména na akcích kde hudba nemá rušit osobní jednání klientů a pomáhá navodit přátelskou atmosféru. Toto seskupení umožňuje více variant nástrojového obsazení, v případě obsazení kompletní rytmiky může hrát i k tanci. Skupinu je možné doplnit i zpěvem, není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se i do malých prostor.
 
Swing band

Swing band

18 000 Kč bez DPH

Kapela se širokým uplatněním na akcích všeho druhu. Toto seskupení nabízí bohatý zvuk. Díky dechové sekci a kompletní rytmice je program pestrý, může hrát i hudbu k tanci. Skupinu je možné doplnit i zpěvem, není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se spíše do větších prostor.
 
Swing big band

Swing big band

40 000 - 60 000 Kč bez DPH

Kapela se širokým uplatněním na akcích všeho druhu. Toto seskupení nabízí bohatý zvuk. Díky dechové sekci a kompletní rytmice je program pestrý, může hrát i hudbu k tanci. Skupinu je možné doplnit i zpěvem, není náročná na technické zabezpečení produkce, hodí se spíše do větších prostor.
 
V ceně je zahrnuto základní technické vybavení nutné k produkci, tzn. že v malém prostoru (cca do 100 lidí) není potřeba další zvuková aparatura.